Rok powstania: 1908
Postument: Podstawa złożona z trzech, schodkowo ułożonych elementów. Dolny element stanowi stopkę. Na jego krawędzi podpis wykonawcy [Gröger Bielsko]. Środkowy element podstawy jest najwyższy. Na jego froncie inskrypcja: Przechodniu pomódl się za wszystkich zmarłych i poległych o wolność
. Górna część podstawy zawiera napis fundacyjny: Krzyż postawiony ofiarnością tutejszych obywatelów z okazyi pierwszych misyj odbytych na początku lipca 1908
. Na podstawie płyta o esowatym profilu. Cokół szeroki, schodkowo zwęża się w górnej części. Front i tylna ściana cokołu zdobione ramkami biegnącymi wzdłuż krawędzi, tworząc wewnątrz płyciny. We frontowej płycinie wnęka zwieńczona łukowo. Współcześnie w dolnej części cokołu zamocowano medalion Jana Pawła II. Schodkowe zwieńczenie cokołu jest nakryte gzymsem w formie trzech daszków, od dołu profilowanych.
Figury: We wnęce cokołu mała figurka Matki Bożej na prostym stopniu. Maria stoi w lekkim kontrapoście, z pochyloną głową, z rękami złożonymi do modlitwy.
Krzyż: Krzyż na prostopadłościennej stopce uzupełnionej kryształowymi przyporami. Przypory są zwieńczone ostrymi grotami. Wyżej płytka o kowadełkowym profilu. Krzyż z ramionami zakończonymi koniczynkowo. Figura Chrystusa metalowa. Kartusz INRI w układzie poziomym, mocno falowany.
Otoczenie: Krzyż stoi na dziedzińcu kościelnym, naprzeciw wejścia do kościoła pw. św. Józefa. Jest podniesiony na trzech płytach.
Uwagi:
Stan: Krzyż wymaga remontu.