Rok powstania:
Figura: Matka Boża stoi w kontrapoście, z prawą nogą na księżycu, w naturalnej pozie kobiety trzymającej na ręku dziecko – lekko odchylona do tyłu. Maria zapatrzona w dal, prawą ręką podtrzymuje szaty, na lewej trzyma Dzieciątko. Mały Jezus jest skierowany w stronę Matki, w lewej ręce trzyma królewskie jabłko. Oboje mają na głowach korony. Figura jest polichromowana.
Postument: Postument ma formę kolumny. Wysoka podstawa złożona jest z szeregu okrągłych płyt o różnych grubościach i profilach, zwężających się ku górze. Na jednym z szerszych kręgów znajduje się zamalowana inskrypcja. Na podstawie gładka kolumna, zwieńczona kapitelem nawiązującym do porządku korynckiego, z wolutami i akantem. Na kapitelu ustawiona kowadełkowa podstawa figury. Na jej trzech bokach inskrypcje zawierające chronostych. Inskrypcje są zamalowane i trudne do odczytania. Na prawym boku w czasie ostatniego remontu napisano farbą datę 1778, prawdopodobnie odczytaną z chronostychu.
Otoczenie: Kolumna stoi na skraju pola. Jest ciasno otoczona kamiennym ogrodzeniem w formie kręgu wspartego na tralkach o złożonym profilu. Po bokach kolumny dwa wysokie żywotniki. Całość otoczona drewnianym ogrodzeniem.
Uwagi: Kolumna była remontowana ok. 2015 r. Na dolnych zdjęciach stan przed remontem.
Stan: Dobry, ale w czasie ostatniego remontu użyto za dużo farby, zamalowując inskrypcje.