Rok powstania: 1922
Postument: Bardzo rozbudowany postument złożony z szerokiej podstawy i trzyczęściowego cokołu. Podstawa, w środku szersza i głębsza, po bokach płytsza, na frontowych ścianach ma prostokątne płyciny. W środkowej płycinie tablica inskrypcyjna: Uprasza się o nabożne Ojcze nasz i Zdrowaś Marya za dusze w czyścu. 1922
. Cokół oddzielony od podstawy płytą o głębokim, esowatym profilu. Środkową część cokołu zajmuje wnęka zwieńczona trójlistnym łukiem wewnątrz i ostrym łukiem na zewnątrz. Narożniki przy wnęce zdobione wgłębieniami. Boczne części cokołu węższe, z płycinami zwieńczonymi ostrołukowo, wypełnionymi kwiatowym ornamentem - białym na czarnym tle. Wszystkie trzy części cokołu zwieńczone gzymsami w formie murów obronnych z blankami.
Figury: We wnęce w cokole figura świętego Franciszka z krzyżem i księgą, w habicie związanym sznurem z trzema węzłami. Figura na wysuniętym stopniu opartym na kielichowej podstawie zdobionej ornamentem roślinnym. Pozostałe dwie figury postawiono na bocznych częściach cokołu. Po prawej stronie krzyża Matka Boża z dłońmi złożonymi przy prawym boku. Po lewej stronie święty Jan Ewangelista z dłońmi złożonymi do modlitwy. Obie postacie patrzą w górę.
Krzyż: Krzyż bardzo dopracowany, z fazowanymi belkami, ostrogami, ramionami zakończonymi stożkowo. Postać Chrystusa dobrze zbudowanego, z zaciśniętymi dłońmi. Na szczycie krzyża kartusz INRI w układzie pionowym, mocno wywinięty od dołu.
Otoczenie: Krzyż stoi w wydzielonej części prywatnej posesji. Do krzyża doprowadzono dojście od strony ulicy. Otoczenie krzyża bardzo dopracowane.
Uwagi:
Stan: Krzyż bardzo zadbany.