Rok powstania: 1873
Postument: Podstawa jednoelementowa na płaskiej stopce. Wokół podstawy biegnie wklęsły cokolik. Na froncie podstawy kwadratowa płycina z krawędziami zdobionymi listwą. W płycinie tablica fundacyjna: O wy wszyscy którzy przechodzicie przez drogę uważajcie i [paczajcie] jeżeli jaka boleść taka jest jak moja. Fdr. Józef Komraus R. P. 1873
. Cokół oddzielony od podstawy grubą płytą o esowatym profilu. Na froncie cokołu niezbyt głęboka wnęka o łukowym zwieńczeniu. W górze cokół obwiedziony listwą. Gzyms cokołu z obszernymi wygięciami, wielokrotnie profilowany od spodu. W polach wygięć ośmioramienne rozetki.
Figury: We wnęce cokołu płaskorzeźbiona figura Matki Bożej, z lekko przechyloną głową, z rękami złożonymi na piersiach. Maria stoi na stopniu o kielichowej podstawie zakończonej gałką. Pod krzyżem figura klęczącej Marii Magdaleny. Maria klęczy bokiem do krzyża, lewą ręką zasłaniając twarz. Obie figury polichromowane.
Krzyż: Na gzymsie kwadratowa płyta stanowiąca stopkę krzyża. Oryginalny krzyż nie zachował się. Zastąpiono go drewnianym krzyżem z wysmukłą postacią Chrystusa.
Otoczenie: Krzyż stoi na skraju nieogrodzonej posesji. Otoczony jest ciasno ozdobnym, metalowym ogrodzeniem. Plac wokół krzyża wysypany żwirkiem.
Uwagi:
Stan: Przeciętny.