Rok powstania: 1905
Architektura: Duża kaplica na planie prostokąta, z trójbocznie zamkniętą absydą i dwuspadowym dachem. Ściany boczne i ściany zamykające absydę ujęte w ramy. Wzdłuż okapu ceglany, ząbkowany gzyms. Taki sam wzór tworzy fryz zdobiący górne belki obramowania ścian. W bocznych ścianach po jednym oknie o ostrołukowym zwieńczeniu. Nad łukami okien ceglane naczółki z krzyżowymi zakończeniami. We frontowych narożnikach wieżyczki nakryte wieżowymi daszkami zwieńczonymi szpicami na kulach. Na zewnętrznych ścianach wieżyczek, pod daszkami, ceglane krzyże, poniżej wąski gzyms. Wejście zwieńczone ostrym łukiem, zamknięte drewnianymi drzwiami. Nad wejściem naczółek identyczny, jak nad oknami. Na kluczu łuku wejścia data 1905. Po bokach wejścia ceglane krzyże. Szczyt podkreślony podwójnym, ząbkowanym gzymsem. Dwa pilastry dzielą szczyt na trzy pola. W środkowym rozetowe okno obramowane cegłami. W nim witraż przedstawiający Oko Opatrzności. W bocznych polach szczytu przeszklone wnęki o ostrołukowych zwieńczeniach. W lewej wnęce figura św. Józefa z Jezusem na lewej ręce i z lilią w prawej ręce. W prawej wnęce figura św. Floriana. Nad wnękami ceglane naczółki. Podwyższony szczyt tworzy attykę, zwieńczoną prostokątnym występem zdobionym sercem. W przedniej części kalenicy wysoka sygnaturka obita w całości blachą. Sygnaturka nakryta wieżowym daszkiem i zwieńczona krzyżem na kuli.
Wnętrze: Wnętrze nakryte łukowym sklepieniem, podłoga wyłożona płytkami ceramicznymi. Na ścianach absydy drewniany krucyfiks, a po bokach figury Madonny z Dzieciątkiem i NSPJ. Na bocznych ścianach mniejsze figurki św. Rity i św. Urbana. W obszernym wnętrzu mieszczą się dwa rzędy ławek.
Otoczenie: Kapliczka stoi w wydzielonej części posesji, z wejściem od strony ulicy. Placyk przed kaplicą wyłożono kostką chodnikową. Przy ścianie kaplicy drewniany krzyż.
Uwagi:
Stan: Dobry.